Pexels

/ 0 / Ivana
Či už ide o najlepšieho kamaráta, frajerku alebo náhodného známeho, pri konverzácií chceme vždy urobiť dojem. Nemusí však byť jednoduché posúdiť, čo danej osobe povedať alebo nie, no klišé frázy spomenuté nižšie patria do tej druhej kategórie v každom prípade.

Aj keď patríš k tým najvýrečnejším extrovertom, môže sa ti stať spoločenské faux pas, keď povieš niečo, čo by si nemal. Ak chceš mať úspech v konverzácií aspoň z časti zaručený, vyhýbaj sa nasledujúcim frázam, ktoré síce do bežnej komunikácie často patria, no nemali by.

„Vyzeráš unavený/á“

Ako sa cítiš ty, keď ti niekto povie, že vyzeráš byť unavený? Pokiaľ naozaj si, uznaj, že ťa táto poznámka dokáže poriadne naštvať, veď to je ako synonymum pre frázu „Naozaj nevyzeráš dobre“. Samozrejme, že niekomu to vadiť nemusí, no iných tým môžeš uraziť a to predsa riskovať nebudeš.

„Ty vždy…“ alebo „Ty nikdy…“

Nikto nechce byť definovaný tým, že vždy niečo robí rovnako, hlavne keď sa jedná o negatívnu vec. Nezáleží na tom, ako majú ľudia nastavenú svoju dennú rutinu, aj tak nechcú aby si o nich ostatní mysleli, že každý ich deň vyzerá rovnako. Ak to niekomu zmieniš, začne sa brániť a to nie je práve najlepší spôsob ako začať konverzáciu.

Pexels

„Aj tak pre teba nikdy nebol/a dosť dobrý/á“

Táto fráza je obrovské porozchodové klišé. Naozaj nikomu nepomôžeš a nedonútiš ho cítiť sa lepšie tým, že mu budeš opakovať to, čo je zrejmé. Naopak tým naznačuješ, že mal/mala zlý úsudok už na začiatku, pri výbere partnera. Lepšie je vždy povedať „Jeho/jej strata!“. Aj tak sa to v podstate snažíš povedať, no v tomto znení to vypáli oveľa lepšie, ver mi.

„Na svoj vek vyzeráš super“

„Ďakujem, a koľko si myslíš, že mám rokov?“ Len ďalšia poznámka, síce s dobrým zámerom, no pravdepodobne zlým koncom. Nabudúce proste vynechaj kritický začiatok vety a povedz len že vyzerá super.

Pexels

„Hrozne si schudol/schudla- ale ako sa ti to podarilo?“

Síce sa snažíš aby to znelo ako kompliment, no v skutočnosti tým len urážaš to, ako daná osoba vyzerala predtým. Miesto toho, aby si jej naznačoval, že bola tučná povedz jednoducho len „Vyzeráš dobre“ alebo ešte lepšie „Vyzeráš naozaj fit“

„Vyzeráš ako                      (doplň meno známej osobnosti)

Za prvé nevieš, či si človek, ktorému to hovoríš myslí, že je tá celebrita atraktívna alebo či ho to naopak neurazí. Za druhé, mnohí ľudia nemajú radi, keď ich k niekomu prirovnávame. Potom sa necítia výnimočne a radšej by sa na seba pozerali individuálne. Nabudúce si takéto prirovnanie radšej nechaj pre seba.

Pexels

Samozrejme to, či sa nasledujúcimi radami budeš riadiť alebo nie je len na tebe, každopádne sa však skús vyhýbať frázam, ktoré by si nechcel počuť ani ty sám. Nezabudni, že dobrý dojem je polovica úspechu a konverzácia na úrovni k nemu určite patrí.

Pozri aj: 10 VECÍ, KTORÉ BY SI MAL IHNEĎ PRESTAŤ ROBIŤ, KEĎ PREKROČÍŠ HRANICU 24 ROKOV

interez.sk (Ivana G.), earthables.com


Komentovať (0)