Fortune teller's Crystal Ball with dramatic lighting

/ 0 / branči
Mnoho z nás si necháva vykladať z karát či čítať z ruky. Ale čo ak sú to všetko len správne položené slová a my tomu uveríme?

Forer sa koncom štyridsiatych rokov zaoberal štruktúrou osobnosti  a práve v tom čase sa v krčme stretol s človekom, ktorý rozoznával rukopisy a za peniaze povedal aj o jeho charakterových vlastnostiach. Odkedy sa Forer stretol s týmto človekom, nedala mu táto téma pokoj. Chcel vedieť, prečo ľudí tak priťahuje analýza písma, čítanie z dlane, horoskopy a výklad z karát.

Inšpiroval sa týmto stretnutím a napadla mu myšlienka na zaujímavý experiment. Profesor požiadal svojich študentov, aby vyplnili pre nich pripravený dotazník, a potom mu ho odovzdali. O týždeň od profesora dostali svoje výsledky. Forer poslal každému študentovi obálku s veľmi osobným popisom jeho charakterových vlastností. Každého ohromilo, ako presne boli opísaní. Nikto z nich však nevedel, že každému študentovi poslal rovnaký text, ktorý vytvoril na základe horoskopov.

Bolo v ňom napísané: „Želáte si, aby Vás ostatní ľudia mali radi a obdivovali, ale napriek tomu ste sebakritický. Aj keď máte určité slabiny, naučili ste sa ich kompenzovať. Disponujete veľkým nevyužitým potenciálom, ktorý ste ešte stále nevyčerpali. Aj keď navonok pôsobíte vyrovnane a disciplinovane, niekedy sa cítite neistý a ustarostený. Existujú momenty, keď sa sám seba pýtate, či to, čo ste urobili, bolo správne a či ste sa správne rozhodli. Máte rád určitú zmenu a ste nespokojný, keď Vás niekto obmedzuje alebo Vám v niečom bráni. Ste hrdý na svoje slobodné zmýšľanie a overujete si tvrdenia iných. Ale naučili ste sa, že nie je múdre byť k ostatným príliš otvorený.  Ak sú vhodné podmienky, viete sa k iným priblížiť, ak podmienky vhodné nie sú, stiahnete sa do seba. Niektoré Vaše želania a túžby sú naozaj nerealistické.“

pinterest
pinterest

Je jasné, že na Vás tento text nezapôsobil, ale predstavte si, že by ste to boli vy, kto vyplnil dotazník a práve Vám prišla táto odpoveď. Forer týmto experimentom poskytol svetu dôležitý poznatok, ako funguje analýza charakteru, vrátane čítania z ruky, astrológie a horoskopov. Prišiel na to, že sa nemusia týkať priamo Vás, aby sa na Vás hodila. Úplne stačí, ak si myslíte, že informácie sú výstižné a vystihujúce práve Váš život.

To isté môžete urobiť aj vy pri stretnutí s novými ľuďmi, stačí len použiť správne slová, potom Vám všetci uveria a Vy budete môcť nahliadnuť do ich vnútra. Táto technika využíva rôzne verbálne metódy, aby ste cudziemu človeku dali pocítiť, že ho dobre poznáte.

Pixabay
Pixabay

Opíšeme Vám ju z dvoch dôvodov: Po prvé, môžete ju používať, aby ste na svoju stranu získali iných a po druhé, budete sa proti nej lepšie brániť, ak viete, ako funguje. Najprv by ste mali, aspoň zo začiatku, využívať na precvičovanie referenčný systém, lebo ani čítanie z ruky či z karát sa neformujú len tak. Ich základom je zmysluplný referenčný systém.

Za Váš referenčný systém zoberieme Vašu intuíciu, názor si niekedy vytvoríte spontánne, z brucha a inokedy si ho vytvoríte po zrelej úvahe. Ak sa zamyslíte, určite Vám Vaša intuícia v mnohých veciach pomohla a pomôže Vám aj s touto. Je zaujímavé, že všetci si myslíme, že sme nezávislí a rozhodujeme sa úplne sami, avšak ak sa zamyslíte, pochopíte, že to tak nie je, je to pravda len čiastočne. Skutočnosť, že mnohé sa týka väčšiny z nás, využijete aj pri Vašej intuícii.

Pixabay
Pixabay

Existuje sedem hlavných tém, ktoré zaujímajú každého. Sú to láska a partnerské vzťahy, peniaze, povolanie, zdravie, cestovanie, vedomosti, nádej, šťastie a želania. Ak použijete pri zoznamovaní niektorú z týchto tém, určite si získate sympatie nových ľudí. Ďalšia vec, na ktorú sa môžete zamerať je tá, že každý rád rozpráva sám o sebe, a je viac ako pravdepodobné, že ak použijete niektorú z týchto tém, zanecháte v ľuďoch trvalý dojem.

Ak sa Vám zdá, že ste už najdôležitejšie témy vyčerpali, začnite opisovať charakter svojho bodu a určite naňho zapôsobíte. Tak čo, zdá sa Vám, že ste to už niekedy pocítili na vlastnej koži?

Pozri aj: 12 NÁDHERNÝCH CITÁTOV ANTOINE DE SAINT- EXUPÉRYHO, KTORÉ VÁS ZAHREJÚ

interez.sk (Stella K.), Thorsten Havener - Ich weiß, was du denkst


Komentovať (0)