Muž sa nechal zavrieť do malej bielej miestnosti plnej svetla na celé tri dni aj napriek tomu, že mu hrozilo poškodenie mozgu

YouTube
Byť zavretý tri dni na izolačke, bez akéhokoľvek kontaktu s okolitým svetom, zamáva so psychikou aj veľmi silných jedincov. Pozrite si experiment, v ktorom známy Youtuber dobrovoľne podstúpil túto výzvu. Čo to urobilo s jeho psychikou?

Na Youtube môžete stráviť celé hodiny, ba až dni sledovaním pekných, no často aj pomerne zbytočných videí. K zaujímavým videám, ktoré tam môžete nájsť sú ale rôzne poučné, či experimentálne videá, ktoré vám ukážu, aká odolná je ľudská myseľ a ako málo stačí na to, aby jej odolnosť bola do značnej miery narušená. 

Michael Stevens stojí za Youtube skupinou s názvom Vsauce. Michael má na konte niekoľko desiatok videí a milióny fanúšikov po celom svete. V rámci projektu Youtube Red sa Michael rozhodol vytvoriť sériu videí s názvom Mind Field. Aj keď platforma Red je za poplatok, prvé video je dostupné v rámci bezplatného Youtube, a tak si ho bez obmedzení môžete vychutnať aj vy.

Psychologický test na ktorý sa Michael odhodlal, na prvé počutie možno neznie náročne, no opak je pravdou. Test spočíva v tom, že je osoba po dobu 72 hodín, čiže troch dní zavretá v v malej izolovanej miestnosti, kde je neustále zasvietené svetlo. Takéto stereotypné prostredie, bez akýchkoľvek podnetov zamáva so psychikou úplne každého človeka. A tá Michaelova nebola výnimkou. Po niekoľkých desiatkach hodín bol z toho celého psychicky poriadne vyčerpaný a takmer celý experiment ukončil. Napokon však pozbieral všetku svoju zostávajúcu silu a experiment zvládol. Pozrite si tento unikátny experiment aj vy, z pohodlia svojho domova.

Pozri aj: Návrat do bežného života je nemožný. „Biela izba“ je najhoršou mučiacou technikou, ktoré ľudstvo pozná

psych.sk (mmm), youtube.com

Pridať komentár (0)