Foto: pixabay.com

/ 0 / Henrieta Balázsová
Aký vekový rozdiel je vlastne už “veľký”?

Na otázku, aký vekový rozdiel medzi partnermi je ideálny, neexistuje žiadna správna odpoveď. Pre niekoho je katastrofou, už ak je muž starší o 5 rokov, iným zas vôbec nevadí hoci aj 20 či viac ročný rozdiel. Dnes už však nie je žiadnym tajomstvom, že čoraz viac žien uprednostňuje vzťahy s podstatne staršími mužmi. Prečo?

Tu je hneď 7 dôvodov.

#1 Zrelosť

Aj keď s tým mnohí muži stále nesúhlasia, pravdou je, že ženy dospievajú mentálne podstatne rýchlejšie. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo ženy uprednostňujú starších mužov, medzi rovesníkmi by totiž veľakrát hľadali márne (samozrejme, existuje aj mnoho výnimiek).

#2 Priority

Zrelí muži už majú svoje priority pevne určené a väčšinou medzi nimi nenájdete hranie sa na Playstation či vymetanie barov s partiou.

#3 Dostatok osobného priestoru

Zrelý muž si uvedomuje svoju hodnotu a preto mu nechýba zdravé sebavedomie. Napriek vekovému rozdielu mu myseľ nenahlodávajú myšlienky o tom, kde jeho partnerka práve teraz je, s kým je a čo robí. Preto jej dopraje dostatok osobného priestoru.

pixabay.com

#4 Nebojí sa problémov

Problémy už dávno nerieši tým, že si zbalí kufre a odíde, prípadne strčí hlavu do piesku a bude predstierať, že sa vlastne nič nedeje. Žiadnemu problému sa nebojí pozrieť rovno do očí – počas svojho života už nazbieral dostatok skúseností na to, aby dokázal všetko vyriešiť.

#5 Zmysel pre humor

“Mládežnícke” či vulgárne vtipy mu už vonkoncom neprídu smiešne. Jeho humor je inteligentný a presne vie, kedy a ako ho použiť.

#6 Dotyky

Zrelý muž mal dostatok času na to, aby nazbieral dostatok skúseností aj v oblasti intímneho života. Jednoducho presne vie, ako a kde sa ženy dotýkať…

pixabay.com

#7 Stabilita

Vzťahové experimenty má už dávno za sebou a jeho partnerka vie, že sa pri ňom nemusí obávať nerozvážnych rozhodnutí, ktoré by ich vzťah ohrozili.

Pozri aj: Toto je 8 dôvodov, prečo ste už dlhšiu dobu (viac či menej) dobrovoľne single

culturehook


Komentovať (0)